Zdroj úvodní fotky: DS Automobiles (C Automobil Import, s.r.o)
Monaco ePrix již zítra: budeme u jednoho z vrcholů sezóny

Monaco ePrix již zítra: budeme u jednoho z vrcholů sezóny

Autor: Daniela Dlabačová · Fotografie: DS Automobiles (C Automobil Import, s.r.o)

Monako je nejočekávanějším závodem roku! Po dvou berlínských kolech, která zaznamenala hned několik rekordů a představovala diváky neuvěřitelně atraktivní podívanou, zamíří mistrovství světa ABB FIA Formule E v sobotu 6. května do Monaka. E-Prix se ve slavných ulicích čtvrti le Rocher (Skála) pojede již pošesté od vzniku elektrického seriálu a není pochyb o tom, že 3,3 km dlouhá trať bude opět dějištěm celé řady předjížděcích manévrů. Po loňské zkušenosti z London ePrix a Monaco ePrix před čtyřmi lety jsme nemohli odmítnout a v centru dění budeme vůbec poprvé přihlížet závodům s revoluční technikou Gen 3, jejíž monoposty jsou nejefektivnějšími závody stroji historie.

 

Tým DS Penske bude bojovat a rozhodně má co navazovat.

Společnost DS Automobiles a její partner PENSKE AUTOSPORT, kteří mají za sebou vynikající pódiové umístění v Berlíně, hodlají rozšířit svůj bodový zisk. K tomu tým sází zejména na Jeana-Erica Vergneho. Jediný dvojnásobný mistr světa této disciplíny, který od začátku sezony získal tři pódia (včetně jednoho vítězství), je v současné době na třetím místě v boji o titul se ztrátou pouhých 19 bodů na vedoucí pozici. Dalším esem v rukávu týmu DS PENSKE bude úřadující mistr světa Stoffel Vandoorne, který v loňském roce v Monaku zvítězil.

Díky výjimečné dvojici jezdců a velmi solidnímu technickému vybavení má značka DS Automobiles na to, aby v Monaco E-Prix opět zazářila. Nejznámější tým v historii Formule E již tento závod dvakrát vyhrál, v roce 2019 seděl za volantem Jean-Eric Vergne a v roce 2021 Antonio Felix Da Costa.

Nejatraktivnější závod roku odstartuje v sobotu 6. května v 15 hodin středoevropského času. Jak už bylo řečeno, tohle jsme si nemohli nechat ujít a o všem důležitém vás budeme informovat na našich sociálních sítích.

 

Eugenio Franzetti, ředitel DS Performance, komentuje ambice týmu:

„Po silných emocích z obou berlínských kol, díky nimž jsme snížili odstup od lídrů šampionátu, nás nyní čeká další velmi důležitý závod – jak z hlediska místa konání, tak z hlediska bodů, o které se hraje! Monako je jedním z chrámů motoristického sportu a pro nás je klíčové se tu prosadit, jak se nám to již dvakrát podařilo. Proto jsme před tímto závodem tvrdě pracovali a dobře se na tento legendární závod připravili. Naše ambice jsou jako vždy vysoké a jsme odhodláni udělat vše pro to, abychom jich dosáhli, a zároveň nezapomínáme, že nás čeká velmi tvrdá konkurence a že tento šampionát je stále velice nepředvídatelný.“

 

Daniela Dlabačová

Sdílet: