Cestománie: S Motorvizí do Drážďan

Cestománie: S Motorvizí do Drážďan

Autor: Petr Bahenský · Fotografie: Petr Bahenský

Vánoční období. Někteří ho milují, někteří ho nenávidí, ale jak to má redakční tým Motorvize? Možná bychom mohli říci„na háku“, protože stále pokračujeme ve své práci, a to i přes lenivé zimní období. Teď mi dovolte napsat, že vlastně není práce jako práce. Dneska si snad opět můžu pogratulovat, že jsem motoristický redaktor, který žije převážně auty. Kde jsou ty výhody? Hned vám napovím. Můžu spojit zážitky z cest s prací. I na mě přišla vánoční nálada a rozhodl jsem se vyrazit do Německa na trhy. Pojďme se společně poohlédnout za mojí cestou za Vánoci. Ty jsou sice už nenávratně pryč, ale jistě je ještě máme všichni v živé paměti. Někteří se naopak už těší na ty další, tak tady je naše malá rekapitulace cesty do Německa a pár rad k vašemu příštímu výletu.

 

Všude údajně zácpy, já jel asi (zase) jinak

Hnedka při nadpisu odstavce jsem sám sebe pobavil. Pokud si někteří pamatují náš redakční výlet za dobrodružstvím do Rakouských Alp s Microu a Adamem, jistě tuší, oč se jedná. Mě se totiž podařilo se ztratit, (málem) se dostat na trajekt, který ani nejel a v neposlední řadě jsem dorazil na místo, které bylo od cíle vzdálené asi 10 km. Zprávu o tom, že mají být údajně v Drážďanech zácpy jsem se dozvěděl později od svých známých, jež se mě ptali, jak jsem zvládl německý provoz. Chvíli jsem se na ně díval jako na mimozemšťany. Po pár minutách mi vysvětlili, že doprava údajně velmi houstla a nedalo se projet do centra. Já se tedy přiznám, že jsem se opět lehce ztratil a dojel na úplně jiné místo, než jsem chtěl. Můj jediný problém tkvěl pouze ve složitém až zdánlivě nereálném zaparkování. Provoz byl jinak naprosto normální a já si nyní jen říkám, že bych raději byl zpátky v Německu a nestál dnes opět v klasickém pražském provozu. Když sem se zmínil o parkování, tak se s vámi musím podělit o krátký příjemný příběh. Bohužel jsem u sebe neměl drobné a v Drážďanech platíte za parkování (od pondělí do soboty od 9:00-19:00) tři eura za celý den. Říkal jsem si, že takové parkování je super, ale jen do té doby než zjistíte, že automat nebere papírové bankovky. Nasedám zpátky do auta a se svojí spolujezdkyní rozebíráme další plán. Během několika málo okamžiků přijde k našemu autu místní a předá nám svůj lístek. Co víc si přát?

 

Trhy nádherné, doporučuji si prohlédnout i město

Nyní trochu odbočíme od provozu. Chtěl bych zde zmínit, že cesta z Prahy nám trvala necelé dvě hodiny. Pokud bych si mohl dovolit říci svůj názor, tak obětovat jeden den kvůli prohlídce vánočních trhů a celého města za to rozhodně stojí. Jen jediná nevýhoda přichází v sobotu, kdy se opravdu přes dav lidí nedostanete téměř nikam, proto si raději vezměte volno v pracovní den, nastartujte svého miláčka a hurá do Německa!

 

Pár hodin v obchodech, pak procházka a hurá zas do Čech.

Během naší cesty začalo sněžit a já se mírně obával, jak to u našich sousedů bude vypadat. Nemusíte mít žádné obavy. Sice jsme měli menší problémy najít místo k parkování, ale hledání vám zabere o jen o několik minut více, než jste zvyklí. Vždycky se něco najde a za celodenní lístek zaplatíte tři eura! Drážďany na nás v redakci udělali dobrý dojem a už teď se opět těšíme na další společný výlet. No, na závěr mi ale nezbývá napsat nic jiného, než že někdy nejde o cílové místo, někdy nejde ani o to, jakým autem jedete, nýbrž o to, s kým vyrazíte, proto i kdybyste někdy měli vyrazit na kole se svým nejbližším přítelem nebo přítelkyní, udělejte to. Svět na vás nečeká.

 

Petr Bahenský

Sdílet:

Zanechat odpověď

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..