Nový přírůstek do motoristické rodiny Motorvize.cz

Nový přírůstek do motoristické rodiny Motorvize.cz

Autor: Jan Novotný · Fotografie: Jan Novotný

Věřte mi naši čtenáři nebo ne, ale nebylo vůbec jednoduché vybrat a pořídit nějaké zajímavé a poutavé auto, které bude splňovat všechny nároky naší redakce, ale hlavně aby bylo atraktivní pro Vás, čtenáře, se kterými se celé léto bude setkávat po různých motoristických akcích. Nakonec tu ale můžeme přivítat kus, na který jsme opravdu všichni velmi pyšní. Naší Alfě Romeo Giulietta v edici SPORTIVA už tu nikdo neřekne jinak než Jůlinka. Přivítejte jí tak co nejvřeleji i vy!

 

Výběr

Není snad ani možné říci, která z částí celé transakce byla nejtěžší, zdali to byl výběr nebo samotná koupě. Přiznám se, že ke konci jsme měli v užším výběru 4 vozy. Jednalo se o VW scirocco, Opel Astra GTC a v poslední řadě právě dva Italové: Abarth Punto Evo a naše Jůlinka. Někdo by mohl namítat, že náš kus je z nich právě ten nejméně sportovní. Já úplně neodporuji. Čím ale mohu odpovědět je jednoznačně styl tohoto vozu. V edici SPORTIVA vůz vypadá přesně podle hesla Alfy: cuore sportivo neboli sportovní srdce a to prostě z Jůlinky srčí z každého úhlu.

 

Koupě

Když už jsme mluvili o složitosti celé transakce, tak musím zmínit kolik času jsme jí opravdu věnovali. Bylo to něco okolo dvou měsíců, než se nám podařilo vybrat finální kus a zrealizovat jeho koupi. A to nepočítám čas, který jsme potřebovali na poslední úpravy. Mám na mysli veškerý servis a hlavně polep do designu Motorvize.cz. Pak si ke všemu připočtěte ještě minimálně 14 dní. Jak už náš článek o koupi ojetého vozu prozrazoval, situace v českých autobazarech není úplně slavná. Půlka prodejců Vám v lepším případě neřeknou úplnou pravdu, v horších případech pak zcela lžou, ceny jsou přestřelené a některé slibně vypadající záruky vlastně zárukami vůbec nejsou. O první krásný kus jsme přišli díky smlouvě postavené v naprostou nevýhodu kupujícího. Druhý kus jsme nekoupili kvůli špatnému stavu, stejně tak i třetí variantu. V posledním případě už nám ale ani nevadilo ne zcela profesionální chování prodávajícího/menšího autobazaru v Plzni. Díky stavu v podstatě nového vozu jsme se rozhodli jej koupit. Po zhruba měsíci intenzivního ježdění po autobazarech jsme si konečně mohli oddechnout!

 

Představení nového přírůstku

Jak už jsme zmínili jedná se o Alfu Romeo Giulietta v edici SPORTIVA. Ta spočívá v nádherných 18ti palcových alu kolech, chromovaných doplňků, jakými jsou kryty zrcátek či prahy dveří. V interiéru jsou navíc sportovní polokožená sedadla s červeným prošíváním, stejně tak je prošíván i volant. Pod kapotou šlape základní přeplňovaná čtrnáctistovka o výkonu 120 koní a 206Nm. Hodnoty nijak výrazné, nicméně i s tímto základním motorem jízdní výkony nabízejí opravdu mnoho zábavy. Celkový jízdní projev pak doplňuje systém DNA, který nabízí změnu režimů a zejména zapojení elektronického diferenciálu na přední poháněnou nápravu.

 

Úpravy

Ani v základu celkem slibně vypadající vůz jsme pro Vás nemohli nechat zcela v sériovém provedení. Tou asi největší změnou byl polep dle našeho originálního designu. Červené rychlé pruhy a několik našich log umožnilo, aby vůz celkově poměrně hodně prokoukl a ještě více se odlišil. Předtím samozřejmě následoval klasický servis a kontrola všeho potřebného, aby vozidlo sneslo naší zátěž. Ale tímto rozhodně nekončíme. Do budoucna nás čekají další zajímavé změny.

 

Doufáme, že bude náš nový redakční vůz užitečným příspěvkem a zpestřením různých akcí, na kterých se určitě budeme již brzy potkávat. První takovou bude již tento víkend Rally Bohemia 2015.

 

Jan Novotný

Sdílet:

Zanechat odpověď

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..