Nový Opel Grandland X: sportovci na Ladronce měli štěstí!

Nový Opel Grandland X: sportovci na Ladronce měli štěstí!

Autor: Petr Bahenský · Fotografie: Petr Bahenský

Včerejší den nepatřil k těm nejslunečnějším, co jsme za poslední týdny mohli zažít. Možná právě proto lidé mohli využít ideálního počasí na běhání, k čemuž jim plně posloužil nádherný park na Vypichu – Ladronka. Nebojte se, stále jsme webový portál, který své čtenáře informuje o novinkách v motoristickém světě, proto se ani dnes více nerozepíšu o tom, jak správně běhat nebo se snad učit na bruslích, protože já sám na nich neumím. Chtěl jsem spíše napsat, že ti šťastlivci, kteří se včera rozhodli vytáhnout paty z gauče a vybrali si již zmíněného místa, mohli se nakonec těšit, že uvidí – jakožto vůbec první na světě, nového Granlanda X! Pokud tedy vaše první kroky směřují k sportovním aktivitám a mohli jste vidět nového Opela, nechám pouze na vás, jaký názor si na něj uděláte. Já už ho mám, pojďme se na něj společně podívat!

 

Novinky z Opelu: „Budoucnost patří všem“ 

S čím je důležité naše čtenáře v první radě seznámit, je změna loga Rüsselsheimské automobilky. Ve svém novém znaku nebude již mít „nápovědu“ psanou Opel, ale budeme mít možnost vidět čistý znak bez žádných dalších slov. K novému logu nemůže chybět nový možná až revolučně znějící slogan „budoucnost patří všem“, ve kterém jsem hledal nějakou spojitost nebo skrytý význam. Možná mě napadá, že letošní rok bude pro Opel ve znamení čísla 7, protože během roku 2017 již přišlo pár novinek, jejichž skóre k roku má být 7. Mohli jsme vidět novou Insignii a díky ni si tak říkám, že budoucnost nepatří všem, ale možná právě německé automobilce nebo spíše její krásce. Kdysi jsme na jedné prezentaci mohli z úst zástupce automobilky slyšet „Letos je pro nás rok ve znamení PSA.“ Možná právě proto, že díky spojení s francouzským koncernem dojde k vytvoření nejsilnější skupiny evropských výrobců automobilů, je rok 2017 pro Opel tak důležitý.

 

Nový přírůstek do rodiny X: Opelí srdce zůstává!

Každá nová životní situace nám může způsobit buď prospěch a nebo naopak totální propadák. Když jsem poprvé viděl Grandlanda z dálky, bál jsem se dalšího zrodu „leonizace“. Mnoho kolegů naznačují, že se jedná o převlečenou 3008 a možná zvenku tomu tak opravdu je (pod pokličkou samozřejmě také). Převážně se jedná ale o dobrý krok. Spojení krásného designu z Francie a preciznosti/technologičnosti z Německa (např. vzhledu a siluety vozy s nádhernými světly zůstávajícími v podobě německého elegána) bylo dobrým krokem. V interiéru bychom také našli prvky Francie a Německa. Krásný volant a pohodlné sedačky jsou mimo jiné klasickým Opelím úspěchem, který potěší snad každého řidiče. Grandland X si převzal z Peugeotu vlastně svojí navigací a řazení v automatu, kde musíte pro „D“ převodovku tahat doprava, doleva, dolu, nahoru, prostě všemi směry – aneb v jednoduchosti prostě krása není.

 

Motorů je málo, ale nebojte, přibudou!

Jedna z nejvíce pozitivních informací, které (prozatím) máme k dispozici je, že se můžeme těšit na motor 1.2 Turbo se 130 koňmi, který byl oceněno v prestižní anketě engine of the year již po čtvrté. Druhým nabízeným motorem je 1.6 v dieselu se 120 koňmi. Já už se teď těším na benzínovou 1.2, která je v Peugeotu prostě boží (né, že bych podporoval tříválce, ale tenhle se opravdu povedl)! V následujících měsících přibydou ještě další motorizace s více i méně kW. Na vše si musíme ale počkat.

 

Grandland X: útok v C- segmentu 

V článku bylo řečeno, že je vůz hodně podobný 3008, ale i tak je zde mnoho změn, kterými bude ve své kategorii vyčnívat. Neztratil svojí tradici a do boje jde hrdě se svými konkurenty. Vyhřívání volantu, „kopání pod kufr“ pro otevření prostoru pro zavazadla bez doteku ruky, pohodlné sezení, možnost naprosté konektivity vašeho mobilního telefonu, 19“ kola, Opel OnStar – už si kdykoliv budete moci zarezervovat hotel ihned ze svého nového automobilu. To vše si Grandland převzal a bude zajímavé sledovat jeho nejvíce se rozšiřující segment.

 

A oficiální představení ve Frankfurtu ...

Velmi se mi líbí, že mnozí sportovci mohli vidět na vlastní oči vůz, který ostatní uvidí až za několik týdnů později (cílem mezi diváky jsme byli samozřejmě my – novináři). Jako kdyby Opel snad chtěl svého Grandlanda cílit na sportovce.? No, nikdy nevíme. Každopádně do rodiny (X) se hodit určitě bude!

 

Petr Bahenský

 

Sdílet:

Zanechat odpověď

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..