Motorvize fans award 2016 kandidát #8: Ford Edge

Motorvize fans award 2016 kandidát #8: Ford Edge

Autor: Jan Novotný · Fotografie: Jan Novotný

Jak už bylo několikrát zmíněno, letošní ročník Motorvize fans award se ponese v duchu SUV a crossoverů. Samozřejmě nemůže chybět ani jedna z nejžhavějších novinek letošního roku, ktreou se stává Ford Edge. Poněkud luxusněji vzhlížející a samozřejmě i cenově vyšší SUV vzbuzuje hodně zajímavé pocity. Na jednu stranu velké nadšení v sobě ale skrývá pod pokličkou i svůj americký původ, který nemusí být vždy úplně přínosný. Již za pár hodin budou mít naši vybraní čtenáři možnost se s ním svézt a ohodnotit jej. Držíme palce! Mimochodem za tento výrazný kousek vděčíme dealerství Ford Louwman Příbram.

Díky odvážnému a impozantnímu vzhledu je nový Ford Edge ztělesněním moderní kultivovanosti. Boduje také svým prostorným, kvalitně zpracovaným interiérem a výbornými jízdními vlastnostmi. Díky Aktivnímu snižování hlučnosti, které napomáhá tlumit hluk, je interiér tichý a nabízí ničím nerušený zážitek z jízdy.

Adaptivní řízení

Tato nová technologie usnadňuje jízdu za všech okolností, dokonce i při parkování.
Upravuje převod řízení (tzn. úhel natočení volantu potřebný k danému natočení předních kol) podle aktuálních jízdních podmínek, které nepřetržitě monitoruje.

V nižších rychlostech, třeba při parkování, je vůz s adaptivním řízením obratnější a snadněji se s ním manévruje. Ve vyšší rychlosti se převod adaptivního řízení upraví tak, aby vůz lépe reagoval a stačilo menší natočení volantu.

Díky menší námaze je pak jízda ještě pohodlnější.

Aktivní snižování hlučnosti

Systém aktivního snižování hlučnosti snímá hluk v interiéru a neutralizuje jej přes reproduktory audiosoustavy.

Dokáže oddělit nežádoucí zvuky od hudby či konverzace a zaručuje tak příjemnější prostředí na cestách. Tišší interiér vozu zvyšuje komfort při jízdě a umožňuje snadnější konverzaci či poslech hudby.

Sdílet:

Zanechat odpověď

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..