Motoristická slavnost Legendy 2016 – Motorvize byla součástí unikátní přehlídky

Motoristická slavnost Legendy 2016 – Motorvize byla součástí unikátní přehlídky

Autor: Jakub Špaček · Fotografie: Jakub Špaček

Portál Motorvize.cz byl letos poprvé a určitě ne naposledy součástí unikátní přehlídky legendárních, současných a sportovních automobilů a motocyklů. Tato výstava spojená i s exibičními jízdami skvěle vyplňuje mezeru chybějícího autosalonu a automobilky zde ukázaly to nejlepší ze své současné nabídky, a ze svých historických unikátů. Její třetí ročník charakterizovalo hned několik rekodních čísel a to nejenom v počtu návštěvníků, kteří se přišli o uplynulém víkendu podívat na tuto mimořádnou akci do areálu Psychiatrické nemocnice v Praze-Bohnicích.

Hned Dva monoposty F1 letošní specifikace značek MERCEDES a FERRARI doplnily závodní vůz MS v automobilových soutěžích HYUNDAI i20 WRC a milovníci seriálu MotoGP se  detailně seznámili s letošní specifikací závodního motocyklu DUCATI Desmosedici GP16. Necyběly ani vozy seriálu německého mistrovství cestovních vozů DTM a to hned dvou značek – MERCEDES a BMW.

Premiéru v České republice zažil na akci LEGNDY 2016 také úspěšný vítěz letošní Rally Argentina v seriálu MS v automobilových soutěžích – závodní vůz HYUNDAI i20 WRC. Posádka Paddon – Kennard si tak připsala letošní první vítězství pro značku Hyundai v seriálu WRC. Téměř čtyři metry dlouhý speciál s pohonem všech kol je vybaven přeplňovaným motorem s přímým vstřikem o objemu 1,6l, který disponuje výkonem 300 k při 6000 ot./min.. Převodovka nabízející 6 stupnů dopředu a reverzní chod je sekvenční a její páčkové ovládání je umístěno na volantu. Vůz je vybaven dvěma mechanickými diferenciály a jeho zrychlení na 100 km/hod. proběhne během 4 sekund! Na rychlostních zkouškách může dosahnout rychlosti přes 220 km/hod..

Lubor Kos společně se Scottem Speedem odhalili také novinku značky Volkswagen – model Golf GTI Clubsport. „Golf znám velmi dobře, neboť s ním jezdím doma v Americe. Rozdíl je pouze v pohonu, neboť já využívám jeho elektrickou verzi. Je to moc příjemná jízda,“ řekl při odhalení sportovní verze modelu Golf GTI Scott Speed, loňský vítěz závodního zámořského seriálu Red Bull Global Rallycross.

Nejprve bych chtěl velmi poděkovat všem příznivcům motoristické slavnosti LEGENDY, kteří se na její třetí ročník přišli se zájmem podívat a to i při ne úplně optimálním počasí, které o víkendu nad areálem panovalo. Velmi si také vážím všech vystavovatelů včetně importérských značek, bez kterých by nikdy nešlo podobou akci zorganizovat. Můj obdiv za hladký průběh akce má samozřejmě také celý realizační tým, který v závěrečné přípavě fungoval téměř bez odpočinku. Je to skutečně skvělý tým lidí, kteří tuto akci velmi dlouho a detailně připravovali. Byl jsem také velmi mile překvapen velkým zájmem významných medií, které akci podrobně dokumentovaly. Všechna ta rekordní čísla a hlavně bezprostředně pozitivní reakce převážné většiny návstěvníků příkladně na sociálních sítích jasně ukázaly, že LEGENDY do života všech  motoristických fanoušků prostě patří. Proto jim chci už dnes slíbit, že již velmi brzo začne příprava čtvrtého ročníku této tradiční předprázdninové akce. Věřím, že i příští rok bude expozice motoristických klenotů v areálu Psychiatrické nemocnice v Praze-Bohnicích neméně zajímavá a divácky stále více atraktivní,“ uzavřel letošní výstavu LEGENDY její ředitel Lubor Kos.

Věříme, že příští rok bude neméně úspěšný a že portál Motorvize.cz bude opět aktivním účastníkem.

Sdílet:

Zanechat odpověď

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..