Mercedes-Maybach představuje sběratelskou edici Haute Voiture. K dostání bude pouze 150 vozů

Mercedes-Maybach představuje sběratelskou edici Haute Voiture. K dostání bude pouze 150 vozů

Autor: Michaela Rubešová · Fotografie: Mercedes-Benz Česká republika s.r.o.

Mercedes-Maybach Haute Voiture je produkční verzí v květnu představeného koncepčního vozu shodného označení. Vystihuje tak dokonale esenci značky Mercedes-Benz. Spolu s touto nabídkou bude k dostání rovněž limitovaná kolekce kabelek a příručních zavazadel.

Uvedením na trh bylo stejně honosné jako vůz samotný. Stalo se tak v polovině prosince v rámci exkluzivní akce pořádané v Dubaji, kde proběhla současně módní přehlídka značky Atelier Zuhra.

 

Gorden Wagener, šéfdesignér společnosti Mercedes-Benz Group AG, novinku definuje takto:

„Mercedes-Maybach Haute Voiture je díky exkluzivním designovým prvkům jedním z nejextravagantnějších modelů, které jsme kdy vytvořili – reprezentuje „sofistikovaný luxus“ ve své nejryzejší podobě. Naši zákazníci mají často mimořádně inspirativní životní styl. Tuto skutečnost jsme chtěli vyjádřit vytvořením absolutně neodolatelného vozidla a použitím materiálů, které ještě nikdy nebyly u značky Mercedes-Maybach k vidění.“

 

To nejlepší z nejlepších

Edice Haute Volture zahajuje pro německou značku novou kapitolu nejvyšší exkluzivity. Model tak ještě více upevňuje postavení Maybach jako průkopníka luxusu. „Součástí naší filozofie je uvádět čas od času na trh přísně limitované sběratelské kousky budící mimořádnou pozornost,“ uvedl Daniel Lescow, vedoucí značky Mercedes-Maybach ve společnosti Mercedes-Benz Group AG.

Novinka je synonymem pro tu nejvyšší úrovní řemeslného umění a vybraných materiálů. Výroba bude probíhat pod vedením samostatného oddělení Manufaktur v Sindelfingenu. Číslo modelu bude vždy uvedeno na plaketě středové konzoly. Základem tohoto unikátního kousku je Mercedes-Maybach S 680. Exteriér se vyznačuje dvoubarevným lakováním, který kombinuje modrý metalický lak s třpytivým růžovým odstínem. V podobném duchu je také kabina vozu. Zde se kladl důraz na dokonalé zpracování detailů a umocnění světa Haute Couture.

Na barevné odstíny exteriéru navazují uvnitř vozidla použité odstíny hlubinné modré a růžového zlata, které doplňují prvky v krystalicky bílé a lesklé, opálově bílé barvě. Interiér svědčí o maximální pozornosti věnované detailům a dokonale umocňuje inspiraci světem Haute Couture. Velmi kvalitní, módou inspirovaná smyčková tkanina (buklé) se vine celým modelem jako červená nit. Tkanina má odstíny modré, béžové, růžového zlata a zlata a jako dodatečný detail se nachází i na čalounění sedadel a potazích polštářů. Cestující obklopují ozdobné prvky z krystalicky bílé kůže na konzolách, dveřích a relaxačních poduškách. Podlahové rohože jsou vyrobeny z lněného materiálu a mohéru. Číše na šampaňské v odstínu růžového zlata dokonale zapadají do celkové atmosféry v prostorné zadní části interiéru, což platí i pro plakety Haute Voiture na výplních dveří. Nové je také lemování z modré kůže na konzolách.

 

Vizualizace přehlídkového mola

Informační a multimediální systém MBUX navazuje na mimořádnou exkluzivitu interiéru. Třpytivě se lesknoucí oblaka a velký počet ozdobných prvků v lesklém odstínu růžového zlata vyjadřují atmosféru přehlídkového mola. V menu uživatelských profilů je řidič přivítán květem magnolie a třpytivými částečkami. Dvanáct různých avatarů je ozdobeno ušlechtilými doplňky a oblečeno do elegantních oděvů, například smokingu, fraku nebo večerních šatů.

Zákazníci obdrží společně s vozidlem Mercedes-Maybach Haute Voiture speciální interiérovou plachtu na vůz s logy Maybach a Haute Voiture a ručně vyrobený box, který je stejně jako vůz rovněž číslován od 1 do 150. Box obsahuje věrný model automobilu ve zmenšeném měřítku spolu s přívěškem na klíče. Na začátku roku 2023, u příležitosti představení sériově vyráběného vozu, bude v nabídce butiků a internetového obchodu společnosti Maybach Icons of Luxury k dispozici limitovaná edice kabelek a příručních zavazadel. Různé varianty stylů a velikostí v limitovaných počtech dostupných kabelek a příručních zavazadel jsou rovněž zhotoveny ručně z vybraných materiálů, které jsou použity i v interiéru vozidla. Tím je mimořádný zážitek završen.

 

Michaela Rubešová

Sdílet: