Kandidáti na prezidenta a auta: Karel Diviš zkoušel i supersport a rád by jednou jel Dakar

Kandidáti na prezidenta a auta: Karel Diviš zkoušel i supersport a rád by jednou jel Dakar

Autor: Michaela Rubešová · Fotografie: AUDI AG

Už jen pár dní a Češi rozhodnou, který z kandidátů na prezidenta se dostane do druhého kola (pokud nebude budoucí prezident zvolen již v kole prvním). Stejně jako jiná média jsme se rozhodli vám přinést bližší informace o každém z nich. Zajímalo nás, jaký vztah mají k automobilovému světu. Tentokrát se slova ujal rodák z České Lípy – Karel Diviš.

Málokdo ví, že fušoval v minulosti do novinářského řemesla, dělal totiž sportovního redaktora v České televizi. Kromě toho také řídil několik projektů v oblasti systémové integrace a outsourcingu IT. Že je to člověk se srdcem na správném místě dokazuje i jeho činnost v charitě. Spolupracuje s Výborem dobré vůle – Nadace Olgy Havlové a zároveň je členem charitativního fotbalového týmu osobností REAL TOP Praha. Jak to má však s auty, se dozvíte o pár řádků níže!

 

Máte řidičský průkaz? Pokud ano, vzpomínáte na autoškolu v dobrém, nebo je něco co Vám při řízení nešlo?

„Ano, mám. Vzpomínám spíše na to, jak jsem se při první jízdě vyhnul kamionu, který mi nedal přednost a strhnutím auta do příkopu jsem zachránil jak instruktora, tak jeho vůz.“

 

Jaké bylo Vaše první auto?

„Koupil jsem ojetého Golfa od kamaráda s rezavou karoserií, ale turbodieselovým motorem, který měl pořádný výkon.“

 

Jaké auto máte nyní a proč jste si ho vybral?

„Audi Q7. Zejména kvůli pohodlí, bezpečnosti, tuto značku mám rád od dětství, protože mi jako sportovci připomínala olympijské kruhy.“

 

Řídíte rád nebo se naopak radši necháváte odvézt řidičem tak, abyste čas mohl využít k práci?

„V kampani jsem vděčný za řidiče nebo řidičku z řad spolupracovníků, jinak ale stále řídím rád sám.“

 

Při jakých příležitostech nejčastěji využíváte auto – práce, potřeby každodenního života, rodina či dovolená?

Při všech uvedených.

 

Máte nějaké vysněné auto? Které je podle Vás to nejlepší a chtěli byste ho mít doma v garáži?

„Nevím, jestli bych ho chtěl mít v garáži, ale vždy se mi líbilo rudé Ferrari Maranello.“

 

Stala se Vám někdy nějaká dopravní kuriozita, případně nehoda?

„Jako dítě jsem jel s tátou a dědou pozdě večer z ryb a narazil do nás sovětský gazík, který nám nedal přednost. Naštěstí jsme všichni měli jen drobná zranění a přežili.“

 

Pokud byste byl zvolen do funkce Prezidenta ČR, jaký vůz byste chtěl využívat?

Škoda Superb, případně Audi.

 

O současném prezidentu republiky se ví, že i přes konvence a předpisy sedává v prezidentské limuzíně vždy vpředu (nikoliv vzadu). Jaký k tomu máte postoj? Také budete trvat na sezení vpředu či naopak dáte přednost pohodlí a bezpečnosti druhé řady?

„Rád si v tomto případě sednu do druhé řady.“

 

Chtěl byste se svézt nějakým vysněným vozem, třeba supersportem na okruhu či vojenským speciálem v poctivém terénu nebo vás něco takového vůbec neláká?

„Mám obrovské štěstí, že vše uvedené jsem již zažil. Možná by mě ještě lákal kamion na Dakaru.“

 

To bylo 10 otázek a odpovědí z krátkého rozhovoru na téma „kandidáti na prezidenta a auta“. Tentokrát na naše otázky odpovídal Karel Diviš. V pořadí jde již o čtvrtého kandidáta, rozhodně nebude ale posledním. V rozhovorech budeme pokračovat dále a vy se už teď máte na co těšit. Zbývá dodat, že se první kolo prezidentských voleb koná 13.-14.1. Volit bude možné v pátek 13.1. od 14 do 22 hodin a v sobotu 14.1. od 8 do 14 hodin. Druhé kolo nás všechny pak čeká přesně o 14 dní později (27. a 28.1.), opět v pátek a sobotu ve stejných časech.

 

Michaela Rubešová a Jan Novotný

Sdílet: