Finále Motorvize karting cup 2016: konec dobrý, všechno dobré…

Finále Motorvize karting cup 2016: konec dobrý, všechno dobré…

Autor: Jan Novotný · Fotografie: Jan Novotný

Píše se neděle 9.10. a tým Motorvize.cz se opět nachází na motokárách v Hořovicích. Tentokrát se do jisté míry přeci jen jedná o trošku netradiční bod letošního programu. Jedná se o finálový závod šampionátu Motorvize karting cup 2016. Na samotné vyvrcholení se dostalo 7 kvalifikovaných týmů, jež se poprali o celkové vítězství! Pojďme se tedy podívat na krátké poohlédnutí za letošní sezónou a hlavně za avizovaným finále, které bylo mimo jiné natáčeno a výstup bude již v pondělí 31.10. od 18:00 vysíláno na SPORT 5.

 

První tři závody: atmosféra lepší a lepší

Zatímco první závod byl pro všechny včetně nás, pořadatelů, jakýmsi zkušebním a pilotním podnikem, postupně se zájem i atmosféra a vše okolo stupňovala k lepšímu a lepšímu. Postupně se zvyšovala i účast. Z původních šesti startujících se dokonce na start v průběhu postavilo jednou i devět týmů, což znamenalo přeplnění původně stanovené kapacity. Později tak museli organizátoři několik týmů odmítnout. Celkově se tak na trati míjelo mezi 18 a 27 amatérskými závodníky, z nichž se postupně stávali větší a větší profíci. Na samotném vrcholu naší sezóny stálo 21 závodníků, kteří si byli vzájemně si stačící konkurencí a není tak divu, že i diváci se měli na co koukat. Málem bych zapomněl i zmínit jeden bod, na který jsme všichni apelovali a upozorňovali – bezpečnost. Alespoň pro nás bylo totiž na prvním místě kromě skvělé úrovně zábavy hlavně docílit i takové úrovně bezpečnosti, která neohrozí průběh závodů a celého šampionátu. Až na jeden drobný incident v boxech při druhém závodě nás všichni účastníci vyslyšeli.

 

Druhá říjnová neděle: zima neodradila finalisty, kteří byli podmínkami nakonec odměněni

Ano, možná se budete divit, ale začátek října už není úplně typickým obdobím k pořádání motokárových závodů pod širým nebem. My jsme se nenechali zastrašit ani těmi nejhoršími předpověďmi a koneckonců ani zkušenostmi z předchozího týdne, které nevěstili nic dobrého, co se počasí týče. Odměnou byla poměrně klidná obloha. Teploty se sice držely na hranici 10 stupňů, což už představuje v kombinaci s lehkým větrem nezbytnou nutnost více vrstev oblečení. Nebudeme teď zabíhat do pocitů jednotlivých závodníků, ale upřímně bych alespoň tímto směrem nechtěl být ani já v jejich kůži. Poslední hodina sezóny Motorvize karting cup 2016 odbyla. Zapomenout nesmím ani zmínit našeho dnešního vzácného hosta, kterým se stal zkušený závodník za Opel Česká republika, jejíž je marketingový ředitel, p. Andrej Barčák. Členové týmu Opel se mimochodem jako hosté umístili ve finále na krásném šestém místě (mimo závod). Po odjetí přesně 69 kol a odbytí hodinového limitu se už jen čekalo na vydání oficiálních výsledků. Ceny jsou připraveny a my se můžeme těšit na ten snad nejvíce slavnostní okamžik celého prvního ročníku. Málem bych zapomněl uvést, že kromě standardních cen (medailí a drobných dárků od sponzorů) se ve finále propůjčoval putovní pohár, ten předal samotný p. Barčák.

 

Nezbývá než poděkovat všem účastníkům, sponzorům, partnerům, pořadatelům a spoluorganizátorům za příkladný první ročník a skvělé zážitky všech zúčastněných. Pojďme si vychutnat poslední zlatý hřeb celého programu, kterým je poohlédnutí za celou sezónou – odvysílání pořadu na TV SPORT 5 v pondělí 31.10. od 18:00. Budeme se na vás všechny těšit v příštím ročníku nebo na dalších akcích Motorvize.cz.

Jan Novotný

Sdílet:

Zanechat odpověď

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..