390.000 zákazníků pro DS 3 znamená příchod nové generace   

390.000 zákazníků pro DS 3 znamená příchod nové generace  

Autor: Jan Novotný · Fotografie: Jan Novotný

Píše se rok 2010 a z pařížského autosalonu vyjíždí hrdě a s velkým stylem nová DS 3, tehdy ještě s oficiálním názvem Citroen DS 3. V průběhu prodeje ke klasické verzi hatchback přibylo ještě cabrio a sportovní verze DS 3 Racing, která vzbudila snad ještě více emocí než všechny verze před ní. 19.ledna 2016 se nám představuje generace zcela nová, před pro Citroen velmi příhodně vybranou scenérií pyramidy Louvru se dnes hojně oslavovalo, nová verze jedné z nejpopulárnějších „stylovek“ je tu .

Všechny verze nové generace se opírají úspěch té předešlé a jsou ještě atraktivnější díky novinkám z hlediska designu (nová přední maska, nové nabídky osobních úprav na míru) a díky novým funkcím (možnosti mobilního připojení, podpůrné prvky řízení). Víceúčelový městský vůz značky DS, který byl nedávno opatřen převodovkou poslední generace EAT6 spojenou s motorem PureTech110, získal tříválcový přeplňovaný motor PureTech 130, takže se cítí dobře ve městě i mimo něj. A jako třešnička na dortu, nová DS 3 a nová DS 3 Cabrio budou k dispozici i ve verzi PERFORMANCE s 208 koňmi pod kapotou.

„Ikona“, „jedinečný výrobek“, „DS 3 převrátila automobilové principy vzhůru nohama“, „auto, které poznamenalo svou dobu“…. to jsou hodnocení zákazníků, když mluví o voze DS 3. Hrdí řidiči jsou šťastní, že našli jedinečný vůz, který vyhovuje jejich image, vůz, která vzbuzuje touhu a zpříjemňuje každodenní život. Tento dojem zcela sdílí i týmy DS. Připravit facelift takového vozu bylo proto jak radostí, tak výzvou. Recept: využít to, co stálo za úspěchem vozu DS 3 – možnosti úprav na míru, styl a dynamiku – a přidat technologie a výbavu na úrovni doby (výkonné motory, dotykový displej s mobilním připojením,…). A nezapomínejme na vášeň a starost o detail, které pohánějí designéry, techniky, inženýry,… značky DS.

„Nová DS 3 a nová DS 3 Cabrio jsou velmi úspěšné a dnes znovu potvrzují svou příslušnost ke značce. Modelová řada DS je nyní kompletní. Elegantní, technologické a výkonné Pařížanky přitahují klientelu, kteří hledají expresivitu, úpravy na míru a dynamické pocity. Svěží modely,  z nichž čiší městský i mimoměstský životní styl.“

Yves Bonnefont, generální ředitel značky DS

 

Nepřekonaná kvalita svícení se světlomety DS LED VISION

Nové světlomety, které jsou k dispozici od července 2014, v sobě stejně jako u nové DS 4 a DS 5 spojují LED technologii (3 moduly po 3 W propracované jako drahokamy zasazené do šperku) a xenonovou technologii (modul 25 W) a směrovky s LED diodami s posunem světla. Objevují se nové mlhovky s LED diodami, které posilují hypnotický pohled vozu DS 3.

iOS, nebo Android ? S Mirror Screen nemusíte volit.

Nové DS 3 jsou vybaveny funkcí Mirror Screen, která používá buď Apple CarPlay™, nebo MirrorLink® v případě telefonů se systémem Android. Funkce řidičům poskytuje inteligentnější, bezpečnější a hravější způsob využití obsahů jejich chytrých telefonů.
Automatické brzdění v městském provozu

Tento systém automatického brzdění nazvaný Active City Brake umožňuje zabránit menším kolizím při nízké rychlosti nebo snížit jejich dopad. Laserové čidlo s malým dosahem umístěné v horní části čelního skla detekuje překážky, jako je vůz jedoucí stejným směrem nebo stojící před autem. Při jízdě do 30 km/hod čidlo zjistí případné riziko a přímo komunikuje s počítačem brzdění, aniž by řidič musel sešlapávat brzdový pedál, aby nedošlo ke kolizi nebo aby se díky snížení rychlosti zmírnily její důsledky. Automatické brzdění může vést k úplnému zastavení vozu, pokud si to situace vyžaduje. V tom případě dojde k dočasnému zastavení vozu (na přibližně 1,5 vteřiny), aby řidič mohl opět převzít kontrolu nad vozem a sešlápnout brzdový pedál.

 

Nové prvky výbavy pro každodenní komfort

Přední a zadní parkovací asistent, zpětná parkovací kamera, jejíž záběry se promítají na sedmipalcový displej,  nebo asistent pro rozjezd ve svahu (nyní k dispozici i u manuální převodovky) – to vše jsou prvky výbavy, kterými jsou nyní  nové DS 3 vybaveny. V necelých 4 metrech tak máte k dispozici to nejlepší z moderních technologií.

Od uvedení na trh více než 20 limitovaných edicí, v současnosti 78 možných kombinací mezi jednotlivými odstíny střechy a karoserie, více než 3 miliony možností při přihlédnutí k prvkům úprav exteriéru i interiéru a nabídce jednotlivých motorů dostupných v závislosti na verzi výbavy… DS 3 výrazně vystavuje na odiv svou osobitost a potvrzuje svůj charakter.

 

Dynamický superkomfort

Nová DS 3 je městské auto již na první pohled, ale stejně dobře jako ve městě se cítí mimo něj, a to díky svým rozměrům, které mu dodávají obdivuhodnou mrštnost, a zejména díky výkonným motorům. Těch má v nabídce osm (tři benzínové tříválcové motory PureTech, což je motor, který získal ocenění Mezinárodní motor roku 2015, dva benzínové čtyřválcové motory THP a tři dieselové čtyřválcové motory BlueHDi s technologií SCR). V nabídce jsou tři druhy převodovek (manuální pěti nebo šestistupňová, pilotovaná nebo automatická převodovka poslední generace), jejich emise začínají na 79 g CO2/km (u motoru  BlueHDi 100) a nepřekračují 129 g/km. Nová DS 3 je tak vhodná pro každé použití.

 

Od  dynamiky po komfort

Jedním z klíčových slov u nových vozů DS 3 při dynamické jízdě je komfort. Zejména u vozu nová DS 3 Cabrio. Dva příklady: možnost sklopení střechy, kdy je plátno možné stáhnout a natáhnout až do rychlosti 120 km/hod, nebo akustický komfort u verze Cabrio, který je díky plátnu vysoké kvality (vícevrstvové plátno z kompozitních materiálů s vnitřní akrylovou vrstvou pro odfiltrování hluku) a díky aerodynamickému spojleru pro optimální akustickou pohodu opravdu příkladný.

 

Komfort je zjevný i z objemu zavazadlového prostoru, který je největší v této kategorii (285 litrů u hatchbacku a 345 litrů u kabrioletu). Komfort uvítají i cestující na zadních sedadlech při dlouhých přejezdech.

 

No, nezbývá než se těšit na svezení s tímto moderním „image“ vozem, samozřejmě pro vás připravíme test hned, jak bude vůz k dispozici.

 

Použito z oficiálního textu dovozce.

 

Sdílet:

Zanechat odpověď

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..