Tým talentů Autoklub Peugeot Rally Talent je představen!

Tým talentů Autoklub Peugeot Rally Talent je představen!

Autor: Jan Novotný · Fotografie: Jan Novotný

Na včerejší tiskové konferenci zástupci projektu, jehož účelem je nejen najít nové talentované jezdce, ale také jim dále pomoci se zdokonalit za volantem, oznámili vznik společného závodního týmu, jehož název zní Autoklub Peugeot Rally Talent tým. Zároveň byly představeny obě posádky, které budou mít čest závodit s vozem Peugeot 208 R2. Jelikož se výherce talentové soutěže, Karel Kupec, bude účastnit výhradně závodů Mistrovství České republiky v rally a druhý umístěný, Václav Černín, bude bojovat v šampionátu Rally sprint série, týmu bude k dispozici pouze jeden závodní speciál. Technickou stránku a samozřejmě i samotný vůz bude zajišťovat známý tým Sparrow racing.

Vítěz projektu Karel Kupec usedne do závodního vozu značky Peugeot 208 R2 s Karolínou Jugasovou. Na druhém místě umístěný Václav Černín rozjede letošní sezónu se spolujezdcem Jiřím Strossem. První start oba týmy čeká dne 26. března 2016 na 7. Testovací RZ Žiželice 2016, kde se setkají tváří v tvář zkušeným rally jezdcům.

Václav Černín absolvuje šampionát Rally sprint série a Karel Kupec bude bojovat v Mistrovství České republiky v rally. Obě posádky se pak budou účastnit i dalších nesportovních akcí, jako je například automobilová slavnost Legendy, která se již tradičně koná v Praze.

Pro oba týmy jsou připraveny vozy značky Peugeot. Posádky absolvovaly veškerá potřebná školení, tréninky a stále pracují na své kondici pro nastávající sezónu.

„Součástí závodění jsou samozřejmě také finanční prostředky, a abychom kluky naučili i obchodnímu jednání, mají na vozech vyhrazený prostor pro potenciální partnery, které mají za úkol si sami sehnat“ sdělil Adam Eliáš, generální sekretář pro automobilový sport Autoklubu České republiky.

Zástupce hlavního partnera společnosti Peugeot Česká republika Marco Venturini k projektu Autoklub Peugeot Rally Talent dodává: „Značka Peugeot pomohla už několika talentům dostat se mezi světovou špičku rally a byl bych moc rád, kdyby se nám něco podobného povedlo i v ČR. Současně je tento projekt pro nás příležitostí potvrdit skvělou reputaci vozu Peugeot 208 R2“.

 

Sdílet:

Zanechat odpověď

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..