Zdroj úvodní fotky: Střešní nosiče BöHM s.r.o.
Od kočárků až po nosiče lyží. Kdo pomůže usnadnit život nejen za volantem?

Od kočárků až po nosiče lyží. Kdo pomůže usnadnit život nejen za volantem?

Autor: Jan Novotný, Václav Bartoš · Fotografie: Střešní nosiče BöHM s.r.o.

Mnoho lidí si značku Thule spojuje s kočárky. Přitom možná nevíte, že sortiment je daleko širší, nabízí se třeba nosiče lyží. Dokonce právě ty byly u zrodu této oblíbené značky.

 

Nosiče lyží Thule – spolehlivost a kvalita

Značka Thule má kořeny ve Švédsku. Vznikla před 80 lety. Tehdy spatřily svět první . Není divu, vždyť tato severská destinace k tomu přímo vybízí. I proto se její produkty dodnes pyšní odolností. Výrobky jsou vystavovány extrémnímu testování. Pouštní horko i arktický mráz zvládnou skvěle stejně tak se testuje odolnost proti vodě, pádům, produkty jsou zkoušeny i v aerodynamickém tunelu. Pevnost, pružnost a houževnatost se opravdu zkoumá na maximum. Když se vrátíme ještě do historie, tak v roce 1964 vznikl i střešní koš na automobily, později vznikaly další produkty určené na cesty divokou přírodou. A na řadu přišly i kočárky, aby nebyly překážkou, ale každodenním pomocníkem. Co se týká nosičů na lyže, tak můžete mít nejen ty, ale i nosiče na snowboardy. Je snadno naložíte na nosič a nebudou vám nijak překážet v autě, kde bude víc místa na zavazadla. Navíc přeprava snowboardů a lyží v interiéru auta je i velkým bezpečnostním rizikem. Můžete si vybrat z více druhů nosičů, záleží jen na počtu lyží, snowboardů a běžek, dle toho pak zvolíte velikost nosiče. Jistě uvítáte, že jde i o stylové kousky, které vizuálně nenaruší vzhled vašeho miláčka na čtyřech kolech.

 

Boxy na střechu Thule vám ušetří místo

Když zmiňujeme nosiče lyží, pak lze zmínit další podobné prvky. Například střešní boxy. Jistě to znáte, když na dovolenou nestačí kufr a musíte některé tašky dávat do auta. Proč? Využijte . Rovněž jsou designové příjemné, nepokazí tak vizuální dojem vašeho auta. Samozřejmostí je rovněž jejich bezpečnost. Můžete sem dát třeba i ono vybavení na lyže, snowboardy, také do prostoru lze vměstnat zavazadla, složit kočárky a další objemné věci, které by překážely v kufru nebo v autě. Cesta tak bude bezpochyby mnohem pohodlnější. Boxy se hodí na všechny typy vozů, jež jsou vybaveny střešním nosičem, při koupi je jen důležité zaměřit se na šířku a délku střechy vozu. Můžete využít například konfigurátor, dle kterého naleznete ideální box rychleji. V nabídce jsou i kratší či delší střešní boxy, můžete si pořídit látkové i boxy na tažné zařízení.

 

Sněhové řetězy Thule

A pokud se zabýváme zimním obdobím, nelze opomenout ani . Buďte připraveni na nelítostnou zimu a hory sněhu. 100% bezpečné sněhové řetězy s rychlým nasazením jsou nezbytné pro nepříznivý terén, kde hrozí zaboření i smýkání. Rychloupínací sněhové řetězy vybírejte dle typu a váhy konkrétního vozu. Důležité je zhodnotit podmínky, do kterých s vozidlem vyrazíte.

Celoroční pneumatiky: vše, co jste chtěli vědět o univerzálním obutí a báli jste se zeptat

 

Spolehlivý nosič kol – prodej Thule

je další pomocník, který ušetří místo v interiéru vozidla, jelikož nosič umístíte na konstrukci z vnějšku. Představuje také bezpečnější a jednodušší převezení kol, stačí je jen nasadit a můžete vyrazit na dovolenou. Žádné složité montování i demontáže, výběr nosiče záleží jen na typu auta a na množství převážených kol. A také je důležité, zda máte hagusy, tažné zařízení nebo příčné nosiče. Co se týká umístění, můžete mít nosič na tažném zařízení za zadními dveřmi nebo na střeše auta.

 

Kočárky pro děti Thule

Dostáváme se přímo ke kočárkům. Pro spoustu lidí je Thule synonymum pro kočárky zejména aktivních rodičů. Značka je populární nejen kvůli komfortní konstrukci kočárků, důležitou roli hraje i bezpečnost, bytelnost výrobku. Také lidé oceňují doplňky. Můžete mít v klasické podobě i jejich sportovnější verze. Také se nabízí vozíky na běh, nebo ty, které se namontují za kola. Už samotné vozíky lidem leckdy vyhovují více než kočárky, protože z nich tolik nebolí záda, snadněji se s nimi i manipuluje. Na první pohled jsou sice větší než kočárky, ovšem zacházení s nimi je stejně bezproblémové. Nemusíte se obávat, jsou speciálně sestaveny, aby co nejlépe odpovídaly požadavkům každého cyklisty a aby byly bezpečné i pro dítko. Vynikají aerodynamikou a klidně s nimi můžete jezdit ve vyšší rychlosti. Vozík snadno přiděláte za kolo, přitom bude pevně uchycen. Nepovolí, ani se při jízdě nebude nebezpečně nenaklánět. Navíc uveze batohy, tašky a jiné věci, které si s sebou vezmete. Povrch vozíku má reflexní prvky, takže budete vidět. Má rovněž odpružení, je vyroben z materiálů, jež chrání před nepříznivými vlivy počasí, odolá i dešti nebo sněhu, dokonce se hodí i na lyžování.

 

Jak vybrat kočárek?

Nabídka je velká, proto se podívejte, jak vybrat kočárky. Do města vyberte sportovní verzi. Říkáte si, proč a co vám tedy doporučíme do svažitého lesa? Vezměte si terén ve městě. Kočičí hlavy, sem tam nějaká nerovnost, díra. Hladký asfalt nebo jemnou zámkovou dlažbu ve městě moc nepotkáte. Proto se hodí sportovní verze kočárku. Díky odlehčené konstrukci a odpružení jsou schopny náročnou cestu zvládat. Sedačka kočárku má navíc pětibodové popruhy, které zajišťují bezpečí dítěte, oceníte i chytře udělané úložné prostory, kam budete moct dát svačinu, hračky, telefon, klíče, doplňky a další věci. Tento prostor najdete na vhodně zvoleném místě, aby vám nic nevadilo ani při sportu. Do přírody pak mějte kočárek do terénu, kdy v kopcích oceníte odpružení, díky němuž se vám bude s kočárkem lépe manipulovat a dítě nepocítí velké nárazy. Lepší jsou i větší 16palcová zadní kola a přední otočné kolo. Kočárek budete moct ovládat i jednou rukou. Je to komfortní, snadné a maximálně moderní.

Sdílet: