I letos budeme vybírat čtenářské auto roku – tentokrát on-line i osobně při testování

I letos budeme vybírat čtenářské auto roku – tentokrát on-line i osobně při testování

Autor: Jan Novotný · Fotografie: Jan Novotný

Ani v letošním roce neochudíme vás, naše věrné čtenáře a motoristické nadšence o tradiční anketu čtenářské auto roku. Po loňském (pandemickém) přesunutí výhradně do on-line letos opět umožníme většinu novinek letošního roku otestovat i fyzicky. A že těch novinek je opravdu požehnaně! Pro ty z vás, kteří nebudou mít v daném termínu čas nebo prostě jen budou chtít jednoduše podpořit svou oblíbenou automobilku, je tu i osvědčená on-line verze. Desítky novinek, on-line hlasování se slosováním o ceny hodnotné pro každého motoristického nadšence, závěrečné testování nominovaných kandidátů určené pro 15 z vás i bohatý doprovodný program v areálu Motokáry Hořovice. To vše a mnohem více vás čeká v rámci MOTORVIZE Fans Award 2021, sedmého výročí činnosti redakce. Pokud i vás zajímá, kdy a kde bude možné hlasovat, testovat žhavé novinky a užít si celodenní zábavu, zůstaňte u nás alespoň pro několik následujících řádků. Vše důležité přinášíme právě dnes!

Čtenářské auto roku 2020 čtenáři už vybrali: hlasování ukončeno!

 

ON-LINE MOTORVIZE Fans Award 2021 už od 17.10.

On-line hlasování jste si společně s námi vyzkoušeli už v loňském roce a nutno podotknout, že to byl veleúspěšný ročník, v němž se mimochodem sešlo na 300 plnohodnotných hlasů. V podstatě stejná verze on-line ankety bude přístupná všem fanouškům motorismu už od 17.10. A stejně jako loni budou i letos připraveny hodnotné ceny jakožto odměna za odevzdaný hlas. Přibude k nim ale možnost zúčastnit se testování, které proběhne po vzoru prvních pěti ročníků fyzicky během jednoho dne. O tom ale až za chvíli. Už teď je jasné, že hodnotit bude možné více než dvě desítky nominovaných kandidátů rozdělených tradičně do třech kategorií – mainstream (běžně dostupné automobily), premium (vozy prémiových automobilek) a elektromobily (vozidla využívající k pohonu čistě bateriový pohon – BEV). Aby bylo hlasování co nejvěrohodnější, opět se budou udělovat body v jednotlivých parametrech – exteriér, interiér, technika a technická vybavenost a poměr cena/výkon. To vše už za týden…

 

ON-SITE testování jakožto slavnostní vyvrcholení ankety a oslava výročí – už 31.10.

Už jsme to tak trochu nakousli. I letos jsme se s vámi chtěli potkat osobně a oslavit s vámi tak výročí redakce MOTORVIZE. Po velkém úspěchu, jaký on-line MOTORVIZE Fans Award loni zaznamenalo, jsme se ale nemohli jen tak vrátit zpět. Většinu z nominovaných kandidátů tak bude možné vyzkoušet i fyzicky, a to při testovacích jízdách, které jsou v plánu na 31.10. Proběhnou letos v areálu Motokáry Hořovice, dobře známém ze všech ročníků Motorvize Karting Cup. Určitě už vzhledem k aktuální situaci v automobilovém průmyslu tušíte, že ne všechna auta bude možné do té doby zajistit k plnohodnotnému vyzkoušení. Nebudeme ještě prozrazovat, jaká lákadla akce letos nabídne, můžeme ale slíbit, že jich rozhodně nebude málo. A budou mezi nimi i takové, za jejichž volantem budou čtenáři MOTORVIZE sedět jako jedni z prvních v ČR.

Za Volantem ankety Čtenářské auto roku 2019: MOTORVIZE Fans Award

 

A jak se stát jedním z 15 vylosovaných testujících?

Celkem 15 čtenářům bude umožněno stát se plnohodnotnými porotci MOTORVIZE Fans Award 2021 a zúčastnit se tak on-site testování v areálu Motokáry Hořovice už 31.10. Pokud jste i vy takovými nadšenci, že chcete novinkám automobilového průmyslu věnovat jeden celý den, pak v prvé řadě zůstaňte on-line a sledujte MOTORVIZi. Všech 15 testujících bude vybráno z porotců, kteří odevzdají svůj hlas v on-line anketě do 24.10., proto je potřeba, abyste co nejdříve vyplnili on-line hlasování. V neposlední řadě pro vás pak budeme mít ještě jeden, velmi lehký úkol. Sledujte proto také naše sociální sítě, kde se už brzy dozvíte více.

 

Doprovodný program jakožto velkolepá oslava

Určitě už tušíte, že Motokáry Hořovice nebyly vybrány jako místo pro pořádání akce náhodou. Samozřejmě se do Hořovic vracíme i my osobně velmi rádi. V neposlední řadě motokáry tak nějak patří k motorismu a dá se říci, že většina z nás, motoristických nadšenců, na ně čas od času zavítáme. I proto umožníme vám, účastníkům a vybraným 15 testujícím využít areálu a tamější motokáry pořádně prohnat! Není tajností, že o daný víkend (na konci října) se budou právě na Motokárách v Hořovicích loučit s letošní sezónou a MOTORVIZE Fans Award k tomu tak velkolepě přispěje. Během dne budou mít naši porotci, ale i celá široká veřejnost, která do Hořovic ten den dorazí, zajet svou kvalifikační jízdu a „vyjet“ si pak místo na startu v jednom ze dvou amatérských závodů (každý 20 minut). I pokud byste se tedy nedostali mezi 15 vyvolených, nemusíte zoufat, všechny na místě přítomné novinky bude možné pořádně prohlídnout a taktéž se zúčastnit motokárového závodu MOTORVIZE. Je už jen na vás, čemu budete chtít věnovat svůj čas právě 31.10.!

 

Už od zítřka začneme postupně publikovat nominační články k jednotlivým letošním kandidátům. Jak již bylo přislíbeno, rozhodně jich nebude málo. Postupně pak mezi vás pustíme videa, pozvánky a budeme taktéž poodhalovat detaily letošního ročníku. Se spuštěním on-line hlasování, které plánujeme na příští neděli (17.10.) ve večerních hodinách, zároveň zveřejníme detailní postup ke slosování o účast na závěrečném testování a případně i v motokárovém závodu.

 

Jan Novotný

Sdílet: