Opel oznámil výrobu nového elektromobilu Ampera-e

Opel oznámil výrobu nového elektromobilu Ampera-e

Autor: Jan Novotný · Fotografie: Jan Novotný

Není tomu tak dávno, co Opel slavnostně uvedl revoluční elektromobil Ampera. V roce uvedení na trh se navíc společně se sesterským Chevroletem Volt stal automobilem roku (COTY). Tím ale bohužel sláva tohoto revolučního vozu v Evropě skončila. Ikdyž svezení s ním bylo opravdu skvělé, tak obzvláště žravá jednačtyřka, která fungovala jako generátor elektřiny pro jinak vynikající elektromotor. Dojezd byl omezen pouze na zhruba 80km a cena? Přes jeden milion korun vážení. Dnes je tomu ale úplně jinak! Opel pro evropský trh uvede zcela nového nástupce vizionářské Ampery, bude se jmenovat Ampera-e a bude pouze na elektřinu. Bohužel zatím není k dispozici příliš mnoho údajů. My očekáváme dojezd okolo 200km na jedno nabití a cenu do 700 tisíc Kč. Pak má určitě tento čistý elektromobil rozhodně šanci na úspěch, tak uvidíme jak moc se sliby Opelu naplní.

V rámci své největší produktové ofenzívy (během které uvede v rozmezí let 2016 až 2020 celkem 29 nových modelů) začne Opel v příštím roce prodávat zcela nový revoluční pětimístný elektromobil „Ampera-e“. Nový elektromobil bude mít nejenom delší dojezd na jedno nabití než většina současných elektromobilů, ale bude i cenově dostupnější.

Za své pohledné a kompaktní tvary vděčí Ampera-e ploché trakční baterii uložené pod podlahou. Díky tomu uvnitř vozu vznikl prostor pro pohodlné cestování pěti osob a dost místa je i pro jejich zavazadla. Opel Ampera-e bude vybavený telematickým systémem Opel OnStar a nejmodernějšími systémy konektivity, které umožňují dokonalou integraci smartfonů a dalších multimediálních elektronických koncových zařízení do systému infotainmentu vozu.

 

Převzato z oficiálního textu dovozce Opel.

Sdílet:

Zanechat odpověď

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..