Zdroj úvodní fotky: P Automobil Import s.r.o. (Peugeot Media)
Blíží se začátek 6. sezóny Peugeot Rally Cup – předání cen za rok 2021 a novinky pro rok 2022

Blíží se začátek 6. sezóny Peugeot Rally Cup – předání cen za rok 2021 a novinky pro rok 2022

Autor: Jan Novotný, zdroj: P Automobil Import s.r.o. · Fotografie: P Automobil Import s.r.o. (Peugeot Media)

Český derivát populárního 208 Rally cupu již brzy odstartuje do svého již šestého pokračování. Na tratě domácích rychlostních zkoušek vyrazí Peugeot Rally Cup CZ s novým logem, novými posádkami a upraveným formátem. Ještě před začátkem sezóny proběhlo v klubovém domě Autoklubu ČR dekorování loňských vítězů, které muselo být vzhledem k pandemii přesunuto z původního prosincového termínu na 16. února 2022. My jsme u toho samozřejmě nesměli chybět. Kromě toho, že jsme měli možnost potkat ty nejlepší loňské „dvoukolkaře“ i hlavní protagonisty šampionátu, byl v rámci předávání cen oznámen formát pro letošní, již šestou sezónu. A právě všechny novinky vám dnes v přehledné formě přinášíme.

 

Krátké zhodnocení loňské sezóny, při níž jsme vůbec poprvé viděli nový Peugeot 208 Rally4

V uplynulém roce byl do cupu poprvé nasazen nový vůz Peugeot 208 Rally4 a vzhledem k účasti původních „erdvojek“ bylo hodnocení seriálu rozděleno do dvou tříd. Kromě toho byla vypsána také kategorie „Absolutní vítěz“ pro jezdce, který získá nejvyšší počet bodů. Poslední body se v rámci loňského ročníku přidělovaly netradičně na Rallye Český Krumlov, která byla z původního květnového termínu přesunuta na listopad. Závěrečným podnikem Mistrovství ČR v automobilových rallye skončilo také páté pokračování Peugeot Rally Cupu. Vzhledem k tomu, že už bylo o zásadních pozicích rozhodnuto dopředu, někteří hlavní protagonisté cupu se závěrečného podniku nezúčastnili. Jasný byl dopředu vítěz nově vzniklé třídy Rally4, rovněž tak třídy R2 a také absolutní vítěz. Jednu z posledních letošních příležitostí k závodění využil David Soldát s Janem Winzigem a poprvé si nově koupenou „erdvojku“ přijel vyzkoušet Miloš Divič a Martin Zigler.
Vítězem třídy Rally4 se stala posádka René Dohnal – Roman Švec. Třídu R2 opanoval Dominik Brož s Petrem Těšínským. Dominik se stal také absolutním vítězem Peugeot Rally Cupu 2021.

 

Krátké zhodnocení loňské sezóny nabídl ředitel značky Peugeot v ČR, Marco Venturini:

„Loňskou sezónu hodnotím jednoznačně kladně. I přes četná omezení jsme zaznamenali nejpočetněji obsazený ročník a poprvé jsme mohli sledovat přímé porovnání nového vozu s odcházející generací dvěstěosmičky. Vyhlásit ty nejrychlejší jsme ovšem mohli až nyní, takže blahopřeji vítězům a doufám, že naše posádky nastoupí do letošní sezóny ve stejně hojném počtu.“

 

Spokojenost nad uplynulou sezónou vyjádřil i zástupce generálního partnera Tomáš Brada, manažer komunikace a marketingu společnosti Gefco ČR:

„Loňská silná sezóna je za námi a my jsme hrdí na to, že jsme mohli jezdce poháru podpořit. Už se těším na letošní sezónu, která již snad nebude provázená proticovidovými opatřeními a přinese tak nové sportovní zážitky, jak pro jezdce, tak pro diváky. Držím všem posádkám palce!“

 

Šestá sezóna startuje již brzy, přinese změnu v bodování a další novinky

Do nové sezóny vstoupí seriál Peugeot Rally Cup začátkem května na Rallye Šumava Klatovy a šestidílný seriál ukončí říjnová Invelt Rally Pačejov. „Úvodní Valašku vynecháváme a nepojedeme ani závěrečný podnik v Německu. Náš osvědčený formát zahrnuje šest podniků, ale na obou zmíněných soutěžích mohou naše posádky pochopitelně startovat také. Očekáváme účast několika špičkových jezdců, ale jejich jména ještě neřeknu, protože nechci předbíhat jejich oficiální vyjádření. Prozradit naopak mohu, že jsme změnili logo seriálu, které jsme vytvořili v souladu s novou identitou značky,“ vysvětluje Marco Venturini.

 

Manažer seriálu Jan Koudelka doplňuje:

„V minulém roce jsme cup rozdělili na dvě třídy, letos se vracíme k absolutnímu pořadí. Bude to podle našeho mínění spravedlivější s ohledem na počet původní a nové generace závodních dvěstěosmiček ve startovním poli. Honorovat ale budeme pět nejrychlejších posádek.“

REPORTÁŽ: Za Volantem Rallye du Var 2019 s Peugeot Rally Cup

 

Spolupráce značky Peugeot v ČR a Autoklubu ČR se vedle motorsportu rozšířila i na další projekty. Jedním z nich je Road Safety AČR, který se zabývá prevencí vzniku dopravních nehod a zvyšováním bezpečnosti na silnicích. V tomto společném projektu se Peugeot v ČR stal strategickým partnerem. Nám však v tuto chvíli nezbývá, než se těšit na první závody, pro Peugeot Rally Cup se ten první v roce 2022 pojede 7.-8.5. v okolí Klatov. My u toho nebudeme chybět a i vy jste samozřejmě srdečně zváni.

 

KONEČNÉ POŘADÍ PEUGEOT RALLY CUPU 2021

třída Rally4                                                                  

  1. místo René Dohnal – Roman Švec 60 bodů
  2. místo David Štefan – Ondřej Vichtora 42,5 bodu
  3. místo Petr Štěpánek – Roman Švec 15 bodů

 

třída R2

  1. místo Dominik Brož – Petr Těšínský 116,5 bodu
  2. místo David Soldát – Jan Winzig 73 bodů
  3. místo Lukáš Krupička – David Vilím 38 bodů

 

Absolutní vítěz               Dominik Brož – Petr Těšínský            116,5 bodu

 

Jan Novotný

Sdílet: