SsangYong Tivoli Grand: kandidát na čtenářské auto roku #10

SsangYong Tivoli Grand: kandidát na čtenářské auto roku #10

Autor: Jan Novotný · Fotografie: SsangYong ČR (WAE Kft.)

Je jasné, že kandidátů na čtenářské auto roku 2021 bude doslova nespočet. Rozhodně tak budete mít i vy, naši čtenáři a zástupci široké veřejnosti z čeho vybírat. Zástupce značky, o níž by dneska měla být řeč primárně, se ve Fans Award objevil poprvé v roce 2019, tedy naposledy, kdy jsme se zatím naposledy měli šanci s vámi všemi potkat a umožnit vám všechny nominované kandidáty osobně otestovat. Korando tehdy zvítězilo ve vlastní kategorii – v poměru cena/výkon a stejně chce zabodovat i dnes představovaný kandidát. Mou milou povinností je tak přivítat i v rámci letošního on-line hlasování novinku nesoucí název Tivoli Grand. Mnohé překvapí označení „kombi SUV“, třeba ale právě proto jde o trefu do černého minimálně na českém trhu. Se 720 litry zavazadlového objemu přichází totiž mezi zákazníky, kteří velké kufry doslova milují. Dokáže ale oslovit i vás? Rozhodnout můžete už od 17.10. on-line a 15 z vás také 31.10. v areálu Motokáry Hořovice osobně!

 

První představení

Nemusíme chodit dlouho kolem horké kaše, SsangYong dlouhé roky na českém trhu nebyl, a to ačkoliv si na něj především z minulé dekády určitě někteří z nás pamatují. Právě od roku 2019 do toho ale jeho české zastoupení poměrně dosti šlape a důkazem je tak nabídka v současnosti hned pěti modelů, za níž by se nemusel stydět ani renomovaný německý výrobce. Většina z nich je navíc v rostoucích segmentech, např. B-SUV či C-SUV. Již několik měsíců mohou zájemci na českém trhu tento nový model automobilky SsangYong. Jedná se o Tivoli Grand, rodinné kombi SUV, které se v hierarchii zařadí mezi modely Tivoli a Korando. Na českém trhu model Tivoli Grand startuje již na 429 900 Kč s DPH. Jeho největší předností je skvělý poměr cena a užitná hodnota a základní velikost zavazadlového prostoru 720 litrů, která se dá po složení zadní řady sedadel rozšířit až na 1440 litrů. Model mimo jiné ocení všichni, kteří potřebují pohodlně přepravovat rozměrnější zavazadla a předměty, sbalit celou rodinu na rodinnou dovolenou nebo třeba odvézt na chalupu vše potřebné.

Výrazný boční profil dodává novému TIVOLI Grand sebevědomí a podtrhuje praktičnost tohoto rodinného kombi vozu pro každodenní využití. Díky elegantním aerodynamickým tvarům a LED světlometům s automatickým výškovým nastavením vyzařuje z TIVOLI Grand výjimečnost a propracovanost.

Čtenářské auto roku 2021 můžete vybrat i vy: tentokrát on-line i osobně při testování – hlasování zde

 

Interiér a řada nejen bezpečnostních asistentů

Kromě mimořádného zavazadlového prostoru a atraktivní cenovky nabízí Tivoli Grand celou řadu pokročilých bezpečnostních technologií a asistentů, 6 airbagů, tempomat, klimatizaci, Smart Audio Multimedia systém s 8“ dotykovým displejem či LED zadní světla a LED přední světla denního svícení. Vytříbený design interiéru je přehledný a intuitivní. Moderní přístrojový panel s úhlopříčkou 10,25“ poskytuje širokou škálu důležitých informací s obdivuhodnou ostrostí a čistotou obrazu, čímž značně obohacuje zážitek z jízdy. Řidič získává v TIVOLI Grand přesné aktuální informace a může se tak plně soustředit na požitek z řízení. Za 31 900 Kč si zákazník může pořídit taktéž 6stupňovou automatickou převodovku AISIN. Další výbavu si k modelu může zákazník dokoupit formou různých paketů (STYLE+ paket, SPORT paket, TECH paket). Nastavitelná kožená sedadla, velkorysý prostor pro nohy na zadních sedadlech a veliký zavazadlový prostor nabízí řidiči i pasažérům skvělý komfort dotažený do posledního detailu. Pro vyšší cestovní pohodlí lze opěradla zadních sedadel naklonit až o 32,5° ze svislé polohy.

 

Technikou: důraz na výkon a jediný motor v nabídce

Spolehlivý 4-válcový motor s turbodmychadlem, velmi přesné řazení a volba inteligentních jízdních režimů vám pomohou překonat jakoukoliv vzdálenost s mimořádným požitkem z jízdy. Jedná se o jednotku 1.5 GDI – Turbo s pohonem předních kol a maximálním výkonem 163 koní a točivým momentem 280 Nm (260 Nm u automatu). Volitelné jízdní režimy (Normal/Sport/Winter) optimalizují trakci a chování vozidla včetně změny převodů automatické převodovky dle aktuálních preferencí řidiče a stavu vozovky. 6stupňová automatická převodovka AISIN je instalovaná a prověřená v jedněch z nejlepších vozů světa nabízí plynulé a tiché řazení s maximální efektivitou spotřeby paliva. 6stupňová manuální převodovka je pro ty, které baví maximální zapojení řidiče do ovládání vozu. Optimalizované převodové poměry zajišťují hladké a přesné řazení převodových stupňů, snižují spotřebu paliva a optimalizují plynulost jízdy.

 

Shrnutí a pozvánka k hlasování

Současně s uvedením modelu Tivoli Grand na český trh spustil SsangYong akční nabídku tohoto modelu – Tivoli Grand Style+. V rámci tohoto akčního modelu získá zákazník STYLE+ paket nebo SPORT paket se zvýhodněním 30 000 Kč. To vše zní při nejmenším hodně lákavě, a tak vás nezbývá než jen ještě jednou pozvat k on-line hlasování, které spouštíme 17.10. I SsangYong Tivoli Grand se tak bude prát o vaše hlasy. A kromě on-line verze bude mít i 15 z vás možnost osobně zúčastnit se závěrečného testování, kde bude k dispozici většina z nominovaných novinek.

 

Jan Novotný

Sdílet: