Zdroj úvodní fotky: Peugeot Media Center (P Automobil Import s.r.o.)
Peugeot Rally Cup: vyhlášení ročníku 2020 v tichosti, další ročník za dveřmi

Peugeot Rally Cup: vyhlášení ročníku 2020 v tichosti, další ročník za dveřmi

Autor: Jan Novotný, zdroj: P Automobil Import s.r.o. · Fotografie: Peugeot Media Center (P Automobil Import s.r.o.)

Loňská sezóna nebyla jednoduchá pro žádné odvětví sportu. V rámci tuzemského motorsportu pak můžeme být vděční za těch pár podniků, které se mohly uskutečnit. Pandemie se samozřejmě projevila i v plánech dnes už stálice české rallyové scény, značkového poháru nejen pro začínající talentované řidiče, Peugeot Rally Cupu. Oficiální tečkou za každým ročníkem býval vždy slavnostní večer spojený s vyhlášením výsledků a předáním cen. Ten se však loni vzhledem k vládním opatřením nemohl uskutečnit. Krátce před zahájením pátého pokračování seriálu Peugeot Rally Cup CZ tak byly za přísných hygienických podmínek v klubovém domě Autoklubu ČR vyhlášení loňští vítězové a samozřejmě předány hlavní ceny. Již příští víkend přijde řada na druhý podnik MČR v Rally a zároveň zahajovací klání Peugeot Rally Cupu 2021, Rallye Šumava Klatovy, a tak v přímé návaznosti na předání cen z loňského ročníku je rozhodně na co se těšit!

 

Vyhlášení výsledků a dekorování vítězů, které se konalo 21. dubna v prostorách Autoklubu, proběhlo v neformální atmosféře za účasti vedení značky Peugeot v ČR, zástupců promotéra a vítězných posádek. Marco Venturini, ředitel značky Peugeot v ČR, říká:

„Hlavním důvodem našeho setkání bylo ještě před startem nové sezóny důstojně uzavřít tu uplynulou. Chtěli jsme se setkat s loňskými vítězi, poděkovat jim za účast, předat ceny a popřát hodně štěstí na jejich další cestě. Obě posádky na prvních místech se totiž rozhodly postoupit do vyšší třídy a jezdecky se posunout dál, což je ostatně hlavním smyslem našeho cupu. Vyhlášení vítězů v takto omezeném počtu nás mrzí vzhledem k partnerům, médiím i fanouškům, přesto jsem rád, že jsme akci nakonec uspořádali, a doufám, že se v této sezóně vrátíme k normálnímu slavnostnějšímu formátu za účasti všech zmíněných.“

 

Vítězem čtvrtého ročníku Peugeot Rally Cupu se stala posádka Dominik Stříteský – Ondřej Krajča. Kromě věcných cen a finančních odměn z jednotlivých závodů si za celkové prvenství odvezli 75 000 Kč. Sám Dominik Stříteský komentuje svou premiérovou účast v cupu takto:

„První sezóna s Peugeotem 208 R2 pro nás byla velmi úspěšná. Kromě cupu jsme zvítězili ve třídě šest a po sezóně jsme plánovali pokračování s dvěstěosmičkou. Přišla však velmi lákavá nabídka a do letošního mistrovství jsme vstoupili s
vozem specifikace R5. I když byla loňská sezóna zkrácená, přinesla mi hodně zkušeností. Dvěstěosmička je opravdové závodní auto a určitě bych ji doporučil všem jezdcům, kteří se ve své kariéře chtějí posunout dál.“

 

Druhé místo a finanční odměnu ve výši 55 000 Kč vybojovala posádka Jiří Pohlídal – Jan Kubala. Také tato dvojice se letos na úvodní Kowax Valašské rally ValMez představila se speciálem specifikace R5. Jiří Pohlídal dodává:

„V cupu jsme odjeli dvě sezóny a v obou jsme skončili na druhém místě. V roce 2019 jsme vyhráli v hodnocení Autoklub Peugeot Rally Talent, a díky tomu jsem si mohl vyzkoušet i zahraniční soutěž. Na start ve Francii a tamní atmosféru dodnes vzpomínám. Byly to skvělé dva roky. Letošní úvodní podnik jsme odjeli s vozem R5, ale další plány pro tuto sezónu se teprve rýsují.“

VIDEOREPORTÁŽ: Za Volantem Rallye du Var 2019 s Peugeot Rally Cup

Po vyrovnaných soubojích skončil na třetím místě Dominik Brož, a to pouze s tříbodovou ztrátou na druhého Pohlídala. Dominik se ze setkání nakonec omluvil, takže obdržel gratulace prozatím pouze na dálku. Čtvrtý ročník seriálu Peugeot Rally Cup CZ je minulostí, ale již příští víkend se naplno rozjede nová sezóna. Páté pokračování přináší velkou změnu v podobě startu nové generace vozu Peugeot 208 Rally4. Fanoušci ale nepřijdou ani o původní variantu R2.

 

Co je nového v Peugeot Rally Cupu pro letošní ročník?

V roce 2021 se v evropských zemích budou pořádat poháry pro jezdce s vozy Peugeot výhradně s novou generací vozu Peugeot 208 Rally4, český Peugeot Rally Cup však bude výjimkou. Kromě speciálů 208 Rally4 v něm totiž budou startovat také nestárnoucí „dvěstěosmičky“ v provedení R2. Uvedenou výjimkou pro start obou generací závodních vozů Peugeot 208 padne s velkou pravděpodobností účastnický rekord. Podle prvních předpokladů by se do letošního seriálu mohlo přihlásit až 15 posádek. Zatím jsou v České republice tři speciály Peugeot 208 Rally4 a další tři jsou objednány. Ve hře je také start polských posádek, neboť u našich severních sousedů se letos 208 Cup nejede.

Poháry pro posádky s vozy Peugeot 208 Rally4 se rozjíždějí i v dalších evropských zemích (Francie, Belgie-Lucembursko, Španělsko-Portugalsko, Itálie, Maďarsko). V rámci těchto pohárů nabízí divize Peugeot Sport všem cupovým posádkám s vozem Peugeot 208 Rally4 bezplatnou účast v pohárových soutěžích v ostatních zemích. Můžeme tak očekávat větší účast zahraničních posádek a současně čeští cupoví jezdci budou mít více příležitostí předvést své jezdecké umění i za hranicemi naší republiky.

 

Pátý ročník startuje už tento víkend na Rallye Šumava Klatovy

Uvedenou výjimkou pro start obou generací závodních vozů Peugeot 208 padne s velkou pravděpodobností účastnický rekord. Podle prvních předpokladů by se do letošního seriálu mohlo přihlásit až 15 posádek. Zatím jsou v České republice tři speciály Peugeot 208 Rally4 a další tři jsou objednány. Ve hře je také start polských posádek, neboť u našich severních sousedů se letos 208 Cup nejede. A jak dopadne vzájemný souboj ozkoušené 208 R2 a novinky 208 Rally4? To uvidíme už 7. – 9. května 2021 na 55. ročníku Rallye Šumava Klatovy.

 

Jan Novotný
(zdroj: Peugeot Media Center / P Automobil Import s.r.o.)

Sdílet: